BalletOFFFestival - Natura ruchu - Święta geometria, Iwona Olszowska
- 18 listopada 2016, piątek» 19:00

#
**
Natura ruchu - Święta geometria, Iwona Olszowska
_Natura Ruchu... Święta Geometria. _Spektakl nawiązuje do idei powstawania form w naturze. Inspiracja stało się doświadczanie podobieństw i relacji istniejących między człowiekiem a wszechświatem. Język ruchu stworzony jest w oparciu o ruch wektorowy, przepływ dynamiczny oraz spirale. Odwołuje się do geometrii i figur platońskich, pojęcia materii, modelu człowieka witruwiańskiego, idei złotego podziału i tzw. świętej geometrii czy linii papilarnych Pana Boga. Łączy w sobie pierwiastki fizyczne, biologiczne oraz duchowe.
Z jakiej perspektywy obserwujemy rzeczywistość?
Jak ją postrzegamy?
Jak docieramy do rozumienia?
_Czy czujemy się częścią większej całości? _
choreografia, koncept: Iwona Olszowska
kostium: Iwona Olszowska
kompozytor, twórca utworów muzycznych: Marcin Janus
autorzy cytatów włączonych do spektaklu: Leonardo da Vinci, Albert Einstein, Johannes Kepler
reżyseria światła: Iwona Olszowska, Magdalena Bażela
reżyseria dźwięku: Marcin Janus, Iwona Olszowska
grafika: Zofia Bermejo-Darska
wykonanie: Iwona Olszowska
czas trwania spektaklu: 30 minut.
premiera: 26.09.2014, Teatr Barakah, Kraków
Iwona Olszowska
Tancerka, choreograf, nauczyciel tańca współczesnego, świadomości ciała, kontakt improwizacji oraz improwizacji jako performance; Somatic Movement Educator wg metody Body Mind Centering.
Kierownik artystyczny Eksperymentalnego Studia Tańca EST od 1989 roku przez lat 10 z repertuarem autorskim. Później site specyfic kooperacje. Obecnie realizuje projekty improwizacji strukturalnej, lecture performance, site specyfic. Przez dwa lata tworzyla Obszar Tańca w Teatrze Barakah.
Obecnie uczy w Hurtowni Ruchu, w Studio Kontakt w Krakowie, na kursach instruktorskich,
studiach zaocznych Akademii Muzycznej w Łodzi na wydziału wokalno- aktorskim na specjalności choreografii i techniki tańca oraz na Wokalistyce Estradowej., Prowadzi taniec współczesny na Akademii Muzycznej w Krakowie, na specjalności Rytmika, Wydziału Twórczości Interpretacji i Edukacji Muzycznej w Katedrze Badan Muzyczno -- Edukacyjnych., Warsaw Dance Department oraz warsztatach tańca i festiwalach kontakt improwizacji w Polsce i za granicą (Ukraina, Anglia, Rosja, Mołdawia, Niemcy, Włochy, Portugalia).
Przez 8 lat uczyła w krakowskiej PWST. Doświadczenia taneczne zdobywała w centrach tańca w Nowym Jorku, oraz jako wolny słuchacz na Uniwersytetach George Mason w Waszyngtonie, w Alabamie i w Calgary, warsztatach organizowanych przez Śląski Teatr Tańca, Centrum Animacji Kultury oraz festiwalach tańca w Polsce.
Tworzyła autorskie spektakle, choreografie solowe, dla zespołu EST a także m.in. Polskiego Teatru Tańca, Teatru Rozmaitości, Teatru Starego, Słowackiego w Krakowie.
Prowadziła coachingi zakończone pokazami m.in. Pan European Art. Laboratory w Villi Decius, kilkakrotnie Falling After Paxton w Toruniu, Łodzi, Białymstoku, Wrocławiu.
Jako tancerka tańczy solowo, ostatnio również w przestrzeniach alternatywnych, improwizacje strukturalne min. lecture performances: Serce zRozum, Bones Mind Moving- Moving Bones Mind, Falling after Paxton z EST/Hurtownia Ruchu, oraz site specyfic z EST/Płaczące krzesła -Plac Boh. Getta, Tramwaj zwany podążaniem, Autoshow, Dziwne Nie_pokoje oraz W ramach Obszaru Tańca powstały sola Moda na Gender, Natura ruchu- święta geometria, oraz duety Skapani w muzyce z Piotrem Skalskim, Naiwny rekreacyjny taniec z Natalia Iwaniec, Wodostany.
Brała udział w projektach z Pracownią Fizyczną Zdarzenia oraz Wystawa w MS2 w Łodzi Przyjdźcie pokażemy wam co robimy, Jackiem Owczarkiem projekt And we will dance together. z Renatą Piotrowską Unknown, z Martą Pietruszką i Andrzejem Sadowski B&B, z Marcinem Janusem, z Magdą Przybysz Serce Zrozum, z Anna Haracz- Przenikanie _ oraz w projektach międzynarodowych. Liz Lerman Dance Exchange _Home, Bliskość z Risa Jaroslow, Aurora z Maidą Withers, Ocean Miasta z Pierre Deloche, Just say it z Michaelem Schumacherem, Samples projekt polsko --rumuński z EST, Planetary Dance w Krakowie.
Tańczyła w USA, Kanadzie, Finlandii, Rosji, Anglii, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Niemczech, Austrii, Włoszech, Portugalii, Izraelu, Czechach, na Ukrainie, Mołdawii. Otrzymała nagrody za choreografie oraz za konsekwentną kontynuację własnej drogi twórczej, osobowość sceniczną oraz stypendium Fundacji Batorego /ArtsLink w Nowym Jorku/
www.teatrbarakah.com, www.taniecpolska.pl
*Marcin Janus *
Pochodzi z Krakowa, jest artystą dźwiękowym, multimedialnym, kompozytorem muzyki elektronicznej i elektroakustycznej. Od wielu lat zajmuje się oryginalnymi projektami artystycznymi. Jest autorem i często wykonawcą muzyki do licznych spektakli tanecznych oraz teatralnych.
Tworząc na granicach sztuk kreuje złożone środowiska dźwiękowe. Realizując projekty stawia sobie za zadanie uczynić przedstawienia bardziej wciągającymi, nasycając świat i myślenie osobliwymi zjawiskami dźwiękowymi, dostarcza zmysłom szerokiego spektrum wrażeń. W procesie twórczym koncentruje się na barwie dźwięku, bada jego podstawowe cechy, często szuka odzwierciedlenia w ruchu i obrazie, nadaje zdarzeniom nowych znaczeń łącząc je w przestrzeniach muzycznych. Pracuje w domenie cyfrowej najczęściej wykorzystując Ableton Live i Metasynth oraz kontrolery midi, które dostarczają unikalnych możliwości w rezultacie jego muzyka charakteryzuje się szeroką paletą dźwiękowa. W pracach opartych o technologię można usłyszeć zestawienie nagrań i organicznych dźwięków z syntetycznymi barwami o często motorycznych cechach.
Zaczynał jako muzyk eksperymentalnych formacji, by po kilku latach rozpocząć pracę jako niezależny kompozytor. Był stypendystą Art Stations Foundation w programie Solo Projekt, Finalistą na Konkursie kompozytorskim, który odbywał się w ramach roku Johna Cage'a. Doświadczenie zdobywał również jako uczestnik kursów a w ostatnim czasie GrupLab Studia Muzyki Elektroakustycznej Akademii Muzycznej w Krakowie z którą wspólnie brał udział w wielu projektach artystycznych. Poza częstymi występami w kraju gościł również w Londynie, Lizbonie, Turynie i Frankfurcie.
Jest autorem muzyki i projekcji do wielu spektakli teatralnych i tanecznych m.in. Barbary Bujakowskiej, Iwony Olszowskiej, Projektów Tomasza Bazana.
Obecnie tworzy muzykę do programu Obszaru Tańca.
**
**
Wielka Trasa Stand-up Polska
4 października 2020 - 15:30/18jest więcej terminów
Klub Studio
ul. Budryka 4 Krakówjest więcej miejsc
482 385teatr
Pijacy
3 października 2020 - 18:00/20
Teatr Bakałarz
nie podano Kraków
15 404teatr
SARAMA
3 października 2020 - 20:23
Teatr Barakah
Paulińska 28 Kraków
15 498teatr
Powrót Teatru74: Ostatnie kuszenie Chrystusa
3 października 2020 - 18:00jest więcej terminów
Warsztat
Zabłocie 9a/9b Kraków
29 980teatr
Mateusz Socha
3 października 2020 - 17:30jest więcej terminów
Kijów Centrum
al. Krasińskiego 34 Krakówjest więcej miejsc
554 826teatr
SPEKTAKL ZAKLINACZ KOBIET
1 października 2020 - 18:00jest więcej terminów
Vanilla Aparthotel
Michała Bobrzyńskiego 33 Krakówjest więcej miejsc
695 012teatr
Teatr Improwizacji Pokój
30 września 2020 - 20:00
Artefakt Cafe/ Setka Sztuki
Dajwór 3 Kraków
16 516teatr
Pojedynek Stand-up
29 września 2020 - 14:20jest więcej terminów
Plac Nowy 1
Plac Nowy 1 Kraków
42 166teatr
Stand-up: Wojtek Pięta i Damian Skóra
27 września 2020 - 19:00
Artefakt Cafe/ Setka Sztuki
Dajwór 3 Kraków
14 903teatr
Wieczór muzyczny z poezją Giorgiosa Seferisa
26 września 2020 - 18:00
Centrum Sztuki Współczesnej Solvay w Krakowie
nie podano Kraków
15 136teatr
Balkony i Romanse
26 września 2020 - 20:00jest więcej terminów
Loch Camelot
ul. Świętego Tomasza 17, Kraków Kraków
29 035teatr
Pipi
26 września 2020 - 16:00jest więcej terminów
Teatr Ludowy
nie podano Kraków
18 459teatr
Sarenki
25 września 2020 - 19:00jest więcej terminów
Teatr Ludowy
nie podano Kraków
20 813teatr
Broadway Musicals by The 3 Tenors & Soprano | Kraków
24 września 2020 - 19:00
Pałac pod Baranami
Rynek Główny 27 Kraków
30 955teatr
Broadway Musicals
24 września 2020 - 20:00
Pałac pod Baranami
Rynek Główny 27 Kraków
153 354teatr
Michał Leja Stand-up
23 września 2020 - 20:00jest więcej terminów
Artefakt Cafe/ Setka Sztuki
Dajwór 3 Kraków
504 131teatr
Ludwiczek
22 września 2020 - 19:00jest więcej terminów
Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie
nie podano Kraków
18 432teatr